פנסיה וירושה

כשאנו מתכננים את היציאה לגמלאות אנו רוצים בעיקר שלושה דברים
1-    שנקבל את פנסיה הגבוהה ביותר האפשרית בתמורה לחסכון  שחסכנו.
2-    שהפנסיה תספיק לנו ולבני זוגנו לכל החיים
3-    אנו רוצים להשאיר את הירושה הגדולה ביותר האפשרית לילדינו.
איך משיגים שלוש המטרות בו זמנית ?! אם נעביר את כל החיסכון לחברת הביטוח/קרן פנסיה כדי לקבל פנסיה מקסימלית לא נוכל להשאיר ירושה לילדינו. מצד שני אם נשאיר חלק מהחיסכון בצד למטרת ירושה ולא נפקיד אותו לצורך קבלת פנסיה תמורתו - הפנסיה שלנו תקטן ..
בשלב הראשון נערוך מכרז בין כל חברות הביטוח. ונבחר כמובן בחברת הביטוח המבטיחה לך פנסיה גבוהה ביותר לך ולבן/בת זוגך לכל ימי חייכם
לצורך המחשה נניח שאתה בן 67 ואשתך בת 63 וההצעה הגבוהה ביותר שהתקבלה הנה 4550 ₪ פנסיה לך ולאשתך לכל ימי חייכם  וזאת תמורת הפקדה של 1,000,000 ₪.
בשלב זה המערכת שלנו מתחילה בחישובים. מטרתנו הנה להעניק לך בנוסף לפנסיה זו עוד ירושה יפה לילדיך.
באמצעות סימולציה היסטורית וסטטיסטית המחשב יסרוק מסלולים את כל המסלולים הפנסיוניים בכפוף לשני תנאים
1-    קבלת תשלום חודשי של  4550 לתקופה הארוכה ביותר האפשרית .
2-    הסיכוי הגבוהה ביותר לירושה.
ונקבל....

התרחישים הגרועים ביותרשים לב בבקשה לתוצאות המחשה המוצגות לפניך. בתרחיש הגרוע ביותר תוכל לראות ברמת וודאות של 99% שתקבלו קצבת יעד עד גיל 93 תוך כדי השארת ירושה נכבדה במקרה מוות חו"ח. (גובה חיסכון/ירושה המתאים לכל שנה מצוין בגרף עד גיל 93 ) אנא שים לב שברמת וודאות של 95% תוכל לקבל קצבה עד גיל 98 תוך כדי השארת ירושה לילדך שגודלה כאמור משתנה מידי שנה .
נציין שבסטטיסטיקה רמת בטחון  של 95% שקולה לוודאות מלאה.
כעת נבחן מהו הסיכוי להשאיר ירושה כלשהי בכל גיל שנבחר

סיכוי להשארת ירושה.docאפשר לראות שבכל גיל קיים סיכוי גבוהה לקבל ירושה, סיכוי שנע בין 100% ל 86% .משמעות הסיכוי של 89% - ב 89% מהתרחישים התקבלה ירושה שגודלה המינימלי מצוין בגרף. ולכן אם אתה מעריך את תוחלת חיים שלכם הינה גיל 103 וסיכון המקסימלי שאתה מוכן לשלם תמורת הירושה הוא 10% (כלומר נדרש סיכוי של לפחות 90% ) אזי המסלול המוצג מתאים לך כי סיכוי לקבל ירושה מעל ל 400,000 ₪ הוא כ 90% וסיכוי לקבל ירושה מעל ל 100,000 ₪ ועד 400000 ₪ נע בין הוא 90% ל 93% .
בכך נפתחת דרך המלך לקבל פנסיה הונית והשארת ירושה לילדיך על ידי נטילת סיכון מחושב ומדוד.